jan.smid@rozhlas.cz
Oblben msta Pare
Place de la Contrescarpe - v zimě

Takhle to tady asi bude brzy vypadat. Place de la Contrescarpe,  kde jsem měl v kavárně stejného názvu dlouhá léta svůj "alternativní" úřad. Kousek odsud bydlel Hemingway a jeho duch tu přetrval,  když jsem se v kavárně rozhlédl kolem, tak každý na svém počítači něco tvořil.  A nebo možná jen posílal fotky kamarádům na facebook

více z Coups de coeur
Chez l´Ami Louis

Neuvěřitelné bistro,  fotky původního majitele, které najdete na zdi, dělal Miloš Forman. Velkolepý zážitek. Bohužel, i pro vaši peněženku

více z Kde se najíst
Hotel Le Pavillon

Zajímavý hotýlek v sedmém pařížském obvodu, který je trochu "buržoa",  najdete tu hezké restaurace,  kavárny,  bydlel tady Philipe Noiret,  kousek od hotelu večeřel Barack Obama,  místo je vyjímečné v tom, že okna nesměřují rovnou na ulici, takže je tam méně hluku.  V červenci a srpnu stojí pokoj 95 eur,  pro dva pak 115 eur, v dalších měsících je to přibližně o dvacet eur dražší:  Adresa: 54, rue Sainte-Dominique, tel. 0033145514287 

více z Kde složit hlavu


Jak z Paříže nevyhrála

Jak z Paříže nevyhrála

Od Hany Růžičkové mi přišla na email informace o tom, že její kniha vyhrála v rámci soutěže TOURMAP. Protože se mě to trošku týká, tak přetiskuji její radost. Je to pro mě radostná či smutná zpráva?

...Moje prvotina ŠVÝCARSKO – CESTOPIS VE FOTOGRAFII, vydaná nakladatelstvím Mladá fronta, vyhrála ve třetí kategorii a umístila se před publikací „Z Paříže..." od Jana Šmída (2. místo) a „Každý kopec má své... nej" od Milana Silného (3. místo). Toto úžasné vítězství mne těší i proto, že konkurence byla opravdu silná a svá díla do soutěže přihlásili takoví autoři jako je můj kamarád Miroslav Náplava, dále Martin Mykiska, Ivan Orel, Hynek Adámek a mnoho dalších.

V pátek 14. května 2010 v obědovém čase proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže TOURMAP 2010 pořádané v rámci 43. ročníku mezinárodního filmového festivalu TOURFILM 2010.


Literární sál knižního veletrhu Svět knihy na holešovickém výstavišti se zaplnil k prasknutí. Přítomni byli nejen adepti na vítěze a řadoví diváci, ale také zástupci mnoha médií včetně zpravodajství České televize, které prostřednictvím Ivety Toušlové realizovalo přímý vstup do vysílání ČT 24. Nechyběl ani ministr pro místní rozvoj Ing. Rostislav Vondruška a ředitel odboru Marketing a externí služby, pověřený řízením agentury CzechTourism Pavel Kosař a to i proto, že pořadateli soutěže jsou právě Czech Tourism a agentura AVANT Promotion, s.r.o. Ceny se udílely ve třech základních kategoriích: I. Mapy a atlasy s turistickým obsahem (537 přihlášených titulů), II. Turistické průvodce (198 titulů), III. Cestopisy (31 titulů). Moje prvotina ŠVÝCARSKO – CESTOPIS VE FOTOGRAFII, vydaná nakladatelstvím Mladá fronta, vyhrála ve třetí kategorii a umístila se před publikací „Z Paříže..." od Jana Šmída (2. místo) a „Každý kopec má své... nej" od Milana Silného (3. místo). Toto úžasné vítězství mne těší i proto, že konkurence byla opravdu silná a svá díla do soutěže přihlásili takoví autoři jako je můj kamarád Miroslav Náplava, dále Martin Mykiska, Ivan Orel, Hynek Adámek a mnoho dalších. Odbornou porotu Tourmapu 2010 tvořilo osm odborníků – Mgr. Jakub Zmrzlík (předseda poroty), Ing. Petr Skála (novinář, propagátor kartografie mezi veřejností, kartografii vyučuje na ČZU v Praze), Mgr. Tomáš Lejsek (ředitel největšího mapového knihkupectví v ČR), Ing. Klára Badinková (ředitelka zastoupení Slovenské agentury pro cestovní ruch v ČR), Pavel Klicpera (vedoucí marketingových projektů CzechTourismu), Barbora Malá (zástupkyně ENIT), Bohuslav Borovička (novinář celostátní deníku Právo, publikuje převážně o cestovním ruchu) a RNDr. Jan D. Bláha (odborník na hodnocení kartografických produktů, působí na Karlově univerzitě).

Postřehy odjinud - západ Francie

 Od července 2015 vysílá ČT nové Postřehy odjinud - Bordeaux a západ Francie!

28/11/2014
Ochutnejte Paříž!

Ochutnejte v létě některou z tradičních pařížských restaurací!

18/11/2013více aktualitNovinky

Aktuální titul

Kniha Obrazky z Bretaně podruhé

Obrázky z Bretaně podruhé

 

adresy míst o kterých se v knize píše

celý článek
Obrázky z Champagne

Obrázky z Champagne


adresy míst o kterých se v knize píše 

celý článek
Paříž - 100xNEJ (Reflex)

Mapka PAříže

Jeden z nejčastějších dotazů, které dostávám je na průvodce Paříží, který vyšel v tištěném Reflexu. Rozhodl jsem se jej pro Vás zpracovat a vložit na web. Průvodce si můžete stáhnout i jako PDF a jako bonus přikládám zajímavou mapku Paříže.

 

Průvodce ke stažení zde ve formátu PDF

Mapku ve vysokém rozlišení ve formátu PDF si můžete stáhnou zde.

celý článek
více z Průvodci